31 Aralık 2013 Salı

2013'ün En İyileri

Her sene olduğu gibi bu sene de en iyileri seçelim dedim. Her ne kadar zor bir iş olsa da yerli ve yabancı olarak en iyileri biraz düşününce bulabildikFutbol

Burak Yılmaz her ne kadar eleştirsek de, büyük kısmımız tam olarak beğenmese de bu sene 38 maçta 33 gol atmayı başarması geride bıraktığımız senenin en iyisi yapıyor benim gözümde onu.
Yabancı olarak ise tam da yılın futbolcusu ödülünü almayı hakettiğini düşündüğüm Cristiano Ronaldo'ya gitmeli.
Kadın futbolunda Konak Belediyespor'u ve başarılarını da atlamamak gerekir.

Basketbol

Yerli olarak burada sadece Cenk Akyol demek istiyorum. Mükemmel bir sezon geçirdi Cenk. Dışarıdan gelen bazı olumsuzluklara rağmen çizgisini hiç bozmadı.
Carlos Arroyo ise yabancılardan en iyi diyebilirim. Galatasaray bu kadar iyiyse kaptanın bunda katkısı oldukça fazla.

Voleybol

Voleybolda inanılmaz bir galibiyet serisi yakalayan Vakıfbank yıla damgasını vurdu. Naz Aydemir Akyol ise oyuncular bazında oldukça iyiydi.

Tenis

Mersin'de şampiyon olan Çağla Büyükakçay için bu senenin en iyisi diyebiliriz. Uluslararası anlamda ise Serena Williams seneye yine damgasını vurdu bence. Ayrıca bu sene Wimbledon'da şampiyon olup tenisi bırakan en sevdiğim tenisçilerden Bartoli'yi de unutmayalım.

F1

Aslında buraya sadece isim yazmak yeterli. Vettel bu seneye de damgasını vurdu. Umarım rekabet anlamında çok daha iyi bir sezon izleriz 2014'te.

Son olarak da 2013 Londra Olimpiyatları'nda bizi grurlandıran tüm sporculara da ayı ayrı teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder