26 Temmuz 2011 Salı

Almanya GP

   Normalde her izlediğim yarış için böyle yazmam elbette ama bu yarışta yazılacak şeyler var. Unutulmaması gereken bir kare de gördü sporseverler. F1'i sevmeyen biraz olsun sevdi, sevenler ise daha çok sevdi.
   Almanya'da şampiyona lideri Alman Vettel ve diğer ev sahibi efsane Schumi'den bir şeyler bekliyordu herkes. İngiltere'de Ferrari'nin Red Bull'un hızına yetiştiğini görmüştük. Mclaren'de Red Bull için tehtit oluşturuyordu. Yarıştan önce ara ara yağmur bekleniyordu, ki beklenen olmadı. Yağmursuz yarışta ne kadar heyecan olur sorusunun cevabınıda Almanya'da aldığımızı düşünüyorum.
   Gelelim yarışı güzel kılan anlara. Ferrari bu sezon pit stop konusunda sorun yaşıyordu. Yarış başlarında bunu yenmiş izlenimi verdi. 3.2 saniyenin de altına imza attılar. Ama ne yazıkki son zamanlarda ortalıkta Küçük Emrah giibi dolaşan Massa'ya denk geldi en kötü durum. Yarışın son turunda Vettel ile pite girdiler. Massa 4., Vettel ise 5. o sırada. Yani sıralamayı Ferrari ve Red Bull teknikerleri belirleyecekti. Fakat ne yazıkki kaybeden Ferrari teknikerleri oldu. Ama kabak tabiki Massa'ya patlar. Bir başka detay ise bu sene Webber'in ilk defa Vettel'i geçmiş olması. Ayrıca şimdiden bir çok kişi tarafından şampiyon ilan edilen Vettel'in keni evinde podyuma çıkamaması da hayal kırıklığı yaşattı bir çok kesimi.

   Yarışın en ilginç anı ise en sonda yaşandı. Benzini biten Alonso'yu Webber alacına alınca çok ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Daha önce de buna benzer şeyler yaşanmış ama ben ilk defa gördüm tabi. Çok güzel anlardı onlar... Son olarak yarış sonunda Webber, Vettel'i geçtiği için, Hamilton yarışı kazandığı için mutluydu. Alonso ise Red Bull'a bindiği için mutluydu. Massa ve Vettel ise yarışın üzgünleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder