30 Mart 2012 Cuma

Takım Ruhu

  Aylardır beklediğimiz Bayanlar Euroleague 8'li Finalleri nihayet başladı. Başladı başlamasına ama, böyle sabırsızlıkla beklediğimiz organizasyonu keşke daha güzel anılarla  bitirebilseydik. Kazanmak veya kaybetmekı değil mesela  tabi. Mesele takım olmak, hangi rekler uğruna mücadele ettiğini bilmek ve bunu arzulamak. Ama maalesef takımdaki ve kenar yönetimdeki kimsede bu isetek yoktu.
Kanar Yönetime;
  Hiçbir  açıklama yapmadan hepimizin istafa etmenizi bekliyorum. Başta Ceyhun Yıldızoğlu olmak üzere hepiniz limitinizi doldurdunuz ne yazıkki. WNBA ayarında kurulan bu takım, ancak bu kadar kötü yönetilebilirdi. Yapılanların hiçbir izahı yok ne yazıkki. Koçun oyuna etkisi çok zayıf kalıyor. "Ver Dee'e o halleder" taktiği ne yazıkki ytersiz kalıyor. Hele  son Fenerbahçe maçındaki  rezaleti aklım dahi almıyor. Son topları kullanırken, 2 sayı geride olmamıza rağmen ısrarla 3'lük kullandık. Oysa 3'lük isabeti bize  sadece  maçı kazandırırdı. Ama bizim 8 fark atmamız gerekiyordu. Maçı uzatmaya götürsek belkide bunu başarabilirdik. Ama ısrarla üçlük denendi. Geçen seneden beri eleştirilen, bu nedenle bazı taraftarların maça gitmemesine sebep olan Ceyhun Yıldızoğlu istifa etmeli artık.
Galatasaray Yöneticilerine;
  Ev sahibi avantaşımızı çok iyi kullandırttığınız için teşekkürler. Rakip takıma %7 yer vermemiz gerekirken, %50'lik kısmı vermeniz bu olaylara yol açmıştır. 
  Polis ile taraftar arasındaki gerginlikte olaya hemen müdahale etmelilerdi. Ama Abdurrahim Albayrak dışındaki yöneticiler maalesef pasif kaldı. Ben bu yazıyı yazarken, üzerinden yaklaşık 16-17 saat geçti, hala bir açıklama dahi  yapılmadı. Galatasaray yöneticilerinin taraftara daha fazla sahip çıktığını görmek isterdik.
Galatasaray Bayan Basketbol Takımına;
  Bu takımı bizim kadar sevmenizi bekleyemeyiz. Ama bizim sevgimize de saygı gösterin lütfen. Daha fazla inanarak oynamanızı görmek  isterdik. İşte o zaman yenildiğinizde de alkışlamayı bilirdik biz. Bazı oyuncular maalesef sahada  dolaşmak dışında pek bir şey yapmadı. Galatasaray'ın formasını taşıdığınızın farkına geç de olmadan varmanızı istiyorum.
Galatasaray Taraftarına;
  Takımı içbir çıkar gözetmeksizin sevdik, destekledik. Takım daha iyi olsun dedik diye kötü olduk. Maç sırasında sahaya hiçbir ley atılmayarak Ünal Aysal'ın bashettiği o "kültürel fark"ı da ortaya koyduk diye düşünüyorum. Ama sadece Fenerbahçe maçlarında değil, her maçta takımın yanında olmalarını bekliyorum taraftardan.
Fenerbahçe Taraftarına;
  Polis dün size müdehale edince ortalığı ayağa kaldıran, birlik olaım mesajları veren Fenerliler. Bugün polis sırf sizin yüzünüzden Galatasaray taraftarına müdehale diyorsa, bununla beraber sizler oley çektiriyorsanız, pınarbaşı çektiriyorsanız, artık şapkanızı önünüze koyun. Sahaya atmadığınız madde kalmamışken, Galatasaray taraftarına torpil, maytap felan atıp hiç günahı olmayn insnaların yaralanmasına sebep oldunuz. Sizin ultra anlayışınız buysa bir diyeceğim yok tabi.
Son olarak;
  Her anlamda çok kötü bir gün geçirdik. Umarım bunlar tekrar etmez. Galatasaray taraftarı her koşulda takımlarını destekleme devam eder. Yöneticiler taraftarına sahip çıkıp, haklarını korumalıdır. Fenerbahçe taraftarı ise bu olayları iyi düşünüp, bir daha tekrarlanmaması için elinden geleni yaparlar umarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder