9 Kasım 2012 Cuma

Kısa Kısa

  Uzun zamandır buraya uğramıyordum. Kısa kısa birkaç şey yazıcam ki kenara not düşülmüş olsun.
  Galatasaray futbol takımı şampiyonlar ligine kötü giriş yaptı. Manchester United ve Braga karşısında iyi oynasak da kaybedip, Cluj karşısında yağmura takılıp 1 puana razı oldu. Ama Romanya'da Burak'ın 3 golüyle hesabı kestik ve ikili averajla 2. sıraya yükseldik. Herkesde bir şampiyonlar ligi heyecanı var. Herkes uzun zamandan sonra gelen bu galibiyetle kendinden geçti. Manchester maçı şimdi daha da anlamlı bir hal aldı. Arena'da çıkaracağımız bir galibiyet bize üst tur için büyük avantaj sağlayacak.
  Basketbolda Ergin Ataman'la havaya girmeye başladık. Daha sezonun başında Efes'i deplasman'da, Fener'i kupa maçında yenip, Beşiktaş ve Banvit'i de hazırlık maçlarında yenmeyi başardık. Şampiyonluk havasına herkes girmeye başladı bile. Euoleague'de olmayışımız herkesi kahretse de Eurocup ve lig için en büyük favilerden olduğmuzu herkese gösterdik.
  Kadın basket takımımız Ekrem Memnun ile başka bir havaya büründü. Ekrem Hoca'nın gelişi özellikle yerlilere yaradı. erli oyuncularımız son 2 sezonu şimdiden bizlere unutturdular bile. Ama takımdaki sakatlıklar can sıkıyor. Yavancıların yarısı, Nevriye sakat. Işıl ve Şebnem sakat sakat oynuyor. Takım tam kadro olarak çıktığında karşımızda kim durur görücez.
  Voleybolda efsane bir sezon yaşayacağımızı herkes sezon başında görmüş oldu sanırım. Kadın takımımız şampiyonlar liginde 2/2 giderken, ligde de çok iyi mçlar çıkartıyor. Eczacıbaşı karşısında iyi direnen takımımız, kazanabileceği maçı verdiyse de elecek için çok önemli izlenim bıraktılar bizlerde.
  Erkek voleybol takımımız sezona Fenerbahçe mağlubiyetiyle başlamasına rağmen ligde, hem de deplasmanda Fenerbahçe karşısında 3-1 kazanmayı bildi. Artık rakiplerimize karşı büyük üstünlük kurduğumuz maçlar izliyoruz. Özlenen ve beklenen şampiyonluklar elbet gelecektir.
  Tekerlekli sandalye basketbol takımımızı önce Japonya'ya uğurladık. Çok güzel bir ortam oluşmuştu havaalanında. Kıtalararası kupasını alıp geri geldiler. 4. Dünya Şampiyonluğumuzu bize kazandıran Enelsiz Aslanlar'a sonsuz teşekkürler.
  Teniste WTA sezon sonu şampiyonası İstanbul'da yapıldı yine ve Serena Williams kazandı. Aslında bundan çok kupa törenindeki protestolar konuşuldu. Akabinde de TTF başkanı değişti. Ha değişimin sebebi başka bir şey de olabilir. Organizasyona gelirsek, gidip gördüğüm için rahatlıklar söylüyorum, gerçekten güzel bir organizasyon düzenlemişiz. Maç dışı aktiviteler çoğalabilir miydi bilemem ama ben gayet memnun kaldım. Önümüzdeki sezonu iple çekiyorum. Erkekler şampiyonasını alamadığımız içinde fazlasıyla üzgünüm.
  Formula 1'de ise Vettel şampiyonluğa çok yakın. Şampiyona sonu yaklaşırken Alonso ile arasındaki farkı kapatıp önüne gelen Vettel, b hata yapmazsa şampiyon olacak gibi. Tabi benim ginlüm her zamanki ibi kırmızı otomobilde. Alonso umarım şampion olacaktır.
  Red Bull'un ekstrem sporlara verdiği önem muazzam cidden. Sırf bu dersteğe devam etsinler diye Red Bull almak istiyorum sürekli. Felix isimli şahıs uzaydan dünyaya atlayarak bir rekor kırdı. Ses hızını aştı ve ünyaya sağ salim indi. Büyük bir tutku gerçekten ona bunu yaptıran. Umarım Red Bull'un bu tip organizasyonlara desteği devam edecektir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder