23 Mart 2015 Pazartesi

Yalovadayız

  Her sene bir hevesle beklediğimiz Yalova deplasmanı geldi yine. Artık gelenek oldu ve gitmemek olmazdı. Yanımda kimse olmasa da, vapur saatlerinden dolayı saatlerce tek başıma gezmek zorunda olsam da gitmek zorundaydım buraya.
Yalova çok güzel bir şehir. Baharın geldiğini burada anladım. İstanbul'un soğuğundan çıkıp sıcacık Yalova'ya gitmek, o güzel sahilde gezip dolaşmak, denizi izlemek falan insana mutluluk veriyor. Kulaklığını takıp sahilde gezmek gibisi yok.
  Yalova deplasmanı herkes için özel bir yer. Marmara bölgesindeki herkes bu deplasmanı bekler durur. Yine birçok şehirden çok sağlam şekilde Yalova'ya akın etmiş herkes. Takımı orada yalnız bırakmak asla yakışmazdı bize. Her sene olduğu gibi Yalovalı(!) taraftarların bazı anlamsız hareketleri ortamı germiş olsa da, Galatasaray taraftarının en sevdiğim huylarından biri olan öyle herkesi kendisine muhattap almama huyu devreye giriyor ve sadece eğlencemize bakıyoruz biz. Tabi keşke her zaman bu şekilde davranılsa. Bazen bu olaydan biraz uzaklaşsak da çoğunlukla bu şekilde davranılır.

               

  Galatasaray tribünü beste çeşitliliği açısından çok zengin bir tribün. Fakat futbol maçlarında sürekli ve uzun süreli aynı bestelerin söyleniyor oluşu insanların bunu bilmesini engelliyor. Bizim taraftarımız bile bir sürü güzel besteyi bilmiyor bu yüzden. Fakat besteler tribünde öğrenilir, youtebe'da değil. İşte tam olarak yine böyle bir maç oldu. Beste çeşitliliği ile mükemmel bir tribün oldu. Bazı olaylar üzerine gösteriler zekice reaksiyonlar ve hepbir ağızdan söylenen güzel bestelerle birlikte Galatasaray tribününü yine güzelliğini yaptı bize. Bazı insanlar sadece tamamen dolu olacak maçların tribün açısından güzel geçeceğini varsayarak sadece o maçlara gitmek istiyorlar. Fakat bilmiyorlar ki taraftarın kenetlenerek yaptığı 50 kişilik tribünün hiçbir şeye değişilmeyeceğini.

                       

  Önümüzdeki seneyi de iple çekiyorum. Yeni salonun akustiği falan da mükemmel olmuş tabi. Seneye daha kalabalık ve daha güzel bir tribün bizi bekliyor.

"Da da da da da da da e e e e e e e"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder