14 Temmuz 2016 Perşembe

Pokemon Go İle Evden Çıkıyoruz


   Uzun zamandan beri beklenen Pokemon Go oyunu sonun geldi. Ama sadece üç farklı ülkede olmasına rağmen dünyanın her yerinde oyun deliler gibi oynanıyor. Sokakta elinde telefonla "Pikaçu buldum" diye bağıran biri görürseniz artık şaşırmayın. Çünkü bunlar artık çok normal.

   Oyun sizin konumunuzu kullanıyor. Bulunduğunuz bölgenin haritası üzerinde gezerek çevrede pokemon yakalıyorsunuz kabaca bir tarifle. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en önemli özellik ise oynamak için dışarı çıkmak zorundasınız. Evinizden oynayamıyorsunuz. Siz gezdikçe yeni pokemonlar keşfediyorsunuz ve onları yakalıyorsunuz. Maviyle işaretli pokestop bölgelerine giderek yeni poketopları ve birkaç farklı şey kazanabilir, gym olarak işaretli yerlere de giderek orarı ele geçirmiş olan kişiye savaş açarak gym'yi ele geçirebilirsiniz.

   Pokemon Go oyunu size çok farklı bir deneyim sunuyor. Dışarıda pokestop'larda gruplar halinde toplanan insanlar sizlere bu oyunun ne kadar çılgınca yayıldığını anlatıyor adeta. Kısa süre içinde şirketin hisseleri tavan yaparken; oyun, twitter seviyesinde günlük kullanıcıya ulaştı neredeyse. Yani bu oyun her yerde, her koşulda deliler gibi oynanıyor.

   Ben ise 3 gündür bu oyunu oynuyorum. 3 gündür ortalama 12 km yürümüşüm oyun için. Oyunun 9. seviyesinde olup, 37 farklı pokemon sahibiyim şimdilik. Daha da oynamaya devam ederek oyunun bizim karşımıza neleri çıkartacağını göreceğiz. Bizim nesil için Pokemon diyince akan sular durur malum. Şimdi ise Pokemon Go ile çocukluğumuzun hayali olan sokaklara çıkıp pokemon avlamaya çıktık. Şimdilik her şey çok güzel.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder